Витвір мистецтва може претендувати на Книгу рекордів України

Презентація вишиваної карти України «Art Map Ukraine» пройшла 15 вересня в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї.

Унікальність карти в тому, що вона рельєфна, над нею працювали 70 майстринь зі всієї України, використовуючи 40 різних технік вишивки та різних матеріалів – шов павутинка, шов ялинка, шов назад голкою, гладь, об'ємна гладь, в'язання гачком, вишивка бісером, натуральним камінням. Розповідають, що одна з дівчат для створення карпатських гір використала каміння з намиста своєї бабусі.

Кожній майстрині дістався певний фрагмент вишивки розміром 10 на 10 см, кому що дістанеться визначали шляхом жеребкування. Потім ці фрагменти об'єднались у рельєфну карту України.
Поділивши макет на рівні частини, команда однодумців вишила гори, степи, ліси, ріки – все як на карті. Вишивка виглядає гармонійно, кольори плавно змінюються.

Павлоградській вишивальниці Марині Зайцевій дістався фрагмент із зображенням моря.

«Я люблю море. Це велике поле для ідей. Я зобразила морський вихор, проте кожен може побачити щось своє», – розповіла майстриня.

Ідея створення такої унікальної карти належить вінницькій вишивальниці Ользі Петлюк.

Мета задуму – об'єднати творчих людей для створення масштабного проєкту на рівні країни, проявити свою любов та патріотизм, популяризувати дизайнерську вишивку, донести людям її красу.

Виріб претендує на те, аби бути занесеним до Книги рекордів України за найбільшу кількість використаних технік вишивки. Особливістю вишитої карти є фрагменти білого кольору, на яких майстрині змогли передати символічні та патріотичні ідеї.

Мапа містить таємні послання: «Процвітай, моя Україна», «Ми єдині», «Крим – це Україна», «Борітеся – поборемо!», «Тобі не можна не цвісти», «Ти в моєму серці».
Креативна карта подорожує Україною. Її планують відвезти у кожне місто учасниць проєкту. Вже відбулись презентації у Львові, Миколаєві, Вінниці, Черкасах.

Цей унікальний шедевр розміром 70 на 100 см пробуде в Павлограді 4 дні, до 18 вересня включно.