Масово поширювали неправдиву інформацію серед українських інтернет-користувачів 

У Дніпрі Служба безпеки України викрила людину, яка масово створювала несправжніх користувачів соцмереж і від їхніх імен публікувала маніпулятивні повідомлення про вакцинацію від коронавірусу в Україні. Фінансувалась ця діяльність з Російської Федерації. Відповідна інформація з'явилася на офіційному сайті СБУ.

За інформацією Служби безпеки, потужність «ферми» – понад 5 тисяч ботів. Вони займалися масовим поширення неправдивої інформації серед українських інтернет-користувачів. Інформація була спрямована на дискредитацію української влади та зрив національної програми вакцинації.

За матеріалами слідства, координаторкою «ботоферми» була мешканка Дніпра. Російські замовники забезпечили її всім необхідним телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням, його налаштування здійснювали дистанційно.

Жінка розмістила програмно-апаратний комплекс у спеціально орендованій для цього квартирі. За його допомогою створила понад 5 тисяч облікових записів у мережі Facebook, які нібито належали громадянам України, насправді ж використовувалися несправжні персональні дані.

Від замовників вона регулярно отримувала інформаційні повідомлення, які містили неправдиві факти, та поширювала їх через соцмережі. Оплату за свої послуги адміністраторка отримувала через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

СБУ проводить досудове розслідування. Правоохоронці вилучили комп’ютерне обладнання та сотні sim-карток мобільного оператора.