На лугу річки Солона, на території Новопавлівської громади помітили чорного лелеку та степового луня

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів голова громади Микола Гаврилов.

Ця територія заслуговує на те, аби надати їй статус ландшафтного заказника. В цьому переконаний викладач університету «Бейт-Хана» м.Дніпро Михайло Листопадський, Пол Вільям Бредбієр (Уельс, Великобританія) та професійний фотограф птахів Олександр Настаченко. Днями вони відвідали цю місцину і зробили висновок, що ця лугова територія є унікальною перлиною краю.


«Ми приємно здивовані тими природними комплексами, які збереглись та природно вписуються в ландшафт даної місцевості. Ця місцина, яка є долиною степової річки, є базою для створення заповідного об’єкта. Це унікальна перлина даного краю», – сказав Михайло Листопадський.

Не менш вражений красою та унікальністю степової зони гість із Великобританії.

«Я давно не бачив такої красивої місцини. Я навіть не думав, що можуть бути такі красиві пейзажі, схили, широкий луг, де люди живуть у гармонії з природою. Тут нічого не заважає птахам жити та розмножуватись», – говорить Пол Вільям Бредбієр.

За словами професійного фотографа Олександра Настаченка, за один день йому вдалось відзняти 7 видів хижих птахів.

«Це дуже цінне місце для міграційного шляху. Ми нарахували сьогодні 7 видів хижих птахів. Зняли степового луня, кобців, 4 чорних лелеки. Як мінімум 2 червонокнижних види дуже рідкісних птахів в цьому регіоні водяться. На цьому лугу зупиняється також чимало птахів, що гніздяться», – говорить Олександр Настаченко.

Гості зійшлись на тому, що лугова територія Новопавлівської громади заслуговує на статус ландшафтного заказника.