На сьогоднішній день, у зв’язку із збільшенням інформації про негативні наслідки вакцинації, виникає дуже багато запитань щодо прав пацієнтів при проведенні профілактичних щеплень

 Корисна правова консультація Павлоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 

Права пацієнтів при проведенні профілактичних щеплень: 

  • Право на згоду на проведення профілактичних щеплень.

Це значить, що без згоди інформованого про наслідки та побічну дію вакцини пацієнта, жоден медичний заклад не має права здійснювати вакцинацію.

  • Право на відмову від проведення щеплення.

Закріплене у частині 4 статті 284 Цивільного кодексу України. В ній зазначено, що повнолітня, дієздатна особа, яка усвідомлює значення своїх дій може керувати ними, має право відмовитися від лікування. Якщо особа, або її законні представники відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження – засвідчити це актом у присутності свідків(частина 6 статті 12 Закон України “Про захист населення від інфекційних хвороб”)

  • Право на отримання від лікаря повної, своєчасної та достовірної інформації у доступній формі (необхідність профілактичних щеплень, наслідки відмови від них, можливі поствакцинальні реакції та ускладнення).

Якщо медичний персонал, при здійсненні вакцинації, не проінформував пацієнта про ризики вакцинації та побічну дію препарату – це є прямим порушенням закону та гарантованих державою прав пацієнта.

  • Право на вільний вибір лікаря та закладу охорони здоров’я незалежно від форми власності для проведення профілактичного щеплення. Це право можуть реалізувати особи з 14років.
  • Право на вибір медичного імунологічного препарату, якщо в Україні зареєстровано декілька однотипних препаратів різних виробників.
  • Право на безоплатне проведення профілактичного щеплень відповідно до календаря профілактичних щеплень
  • Право законних представників бути присутніми під час проведення профілактичних щеплень їхнім дітям. 

За безкоштовною правовою допомогою ви можете звернутися до Павлоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

м.Павлоград, вул.Полтавська 129, каб. 106,308,310, тел. 066 404 10 80; режим роботи: пн-чт 8.00-17.00 пт 8.00-15.45