МОЗ підкоригувало перелік професій 

МОЗ підкоригувало проект наказу, яким пропонує затвердити Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням.

Відповідно до доопрацьованого проєкту документу, обов’язково вакцинуватимуть проти коронавірусу працівників: центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів; місцевих державних адміністрацій; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у т. ч. спеціальні, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. Тобто, у перелік професій вже додали працівників закладів вищої та післядипломної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ.

У проєкт наказу додали й умову — обов’язково вакцинуватимуть працівників, у яких відсутні абсолютні медичні протипоказання до профілактичних щеплень.

Після затвердження наказу МОЗ з Переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, роботодавці будуть зобов’язані відстороняти від роботи невакцинованих співробітників.

Перевірятиме, як виконують цю вимогу, Держпродспоживслужба. Про це на зустрічі з журналістами розповів Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.