За умови, що ви не проживаєте в гуртожитку і не сплачуєте за загальним лічильником 

Кабмін зафіксував ціну на електроенергію для індивідуальних побутових споживачів на рівні 1,44 грн за кВт/год за споживання менш ніж 250 кВт/год з 1 жовтня по 30 квітня 2022-го року.

Є 1,68 грн за кВт для колективних побутових споживачів, гуртожитків, які розраховуються за електроенергію за загальним лічильником, а з жовтня стане 1,44 грн для індивідуальних побутових споживачів, які використовують менш ніж 250 кВт. Але це — формальне зниження. Вважає експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

"З однієї сторони, це — добре для населення. А з іншої — уряд порушує права споживачів, за великим рахунком. Адже він не пояснює, чому один споживач використає 250 кВт і заплатить 1,44 грн, а інший — 300 кВт і не зможе скористатися нижчою ціною, а повністю оплатить і, фактично, переплатить. На основі чого уряд ухвалив таке рішення? На основі чого він керується? Рішення носить політичний характер. В контексті цього, влада вирішила розширити популістичний аспект зниження ціни не тільки для тих, хто потребує цього, наприклад пенсіонери, а й на всіх, хто споживає до 250 кВт, а це — близько 10 мільйонів споживачів", — зазначає експерт.