Першими мешканцями затишної оселі стали троє дітей – брати й сестра з однієї родини

Найменшому 3 роки, старшому – 8. Про це повідомляє пресслужба Дніпропетровської ОДА.

Жителями малого групового будинку у Богданівці стали два рідні братики й сестричка. Восьмирічний Ярослав – першокласник. Чотирирічна Валерія і трирічний Кирило ходять до дитсадка.

«Заселили перших діток. Умови чудові. Кімнати затишні. Вихователі відносяться до них із любов’ю і турботою. Щиро радіє душа за малюків», – сказав голова Бонданівської громади Олексій Грищенко.

Він додав, що у перших новоселів незабаром з’являться сусіди. Загалом в оселі мешкатиме 10 вихованців. Для них – 5 спалень. Простора ігрова-вітальня з теплою підлогою, яскрава обідня зона. На подвір’ї дитячий майданчик з гойдалками, каруселями, турніками, тренажерами.


П’ять вихователів працюють позмінно. Вони поруч із дітьми цілодобово – вдень і вночі. Є кухар, медсестра.

«Коли вперше сюди зайшли юні новосели, їхні оченята засяяли. Малеча почала все навколо роздивлятися, гратися, – згадує директорка малого групового будинку Любов Грищенко. – Діти комунікабельні, чемні, розумні, люблять спілкування. Дружною командою виховуємо».

Любов Грищенко додала, що вихованці в перший же день гарно себе проявили у дитсадку і школі. Вчителька, зокрема, хвалила Ярослава за активність на уроках.

«Мені в новій оселі подобається все. У кімнаті є іграшки, різні полиці. Ми з вихователями займаємся, поробки робимо», – додав 8-річний Ярослав.

Маленька Лєра справжня господиня. Допомагає готувати, накривати на стіл. Слідкує за порядком, опікується братиками.

Вихователька Катерина Белюца раніше працювала у ясельній групі дитячого садка. Каже, для дітей-сиріт створили дуже гарні умови. Малюки найперше задоволені, що в кожного є свій куточок.

«Ми тут більше мами, ніж вихователі. Ставимося, як до рідних. Радіємо кожному найменшому досягненню. Коли молодший Кірюша плаче, і в мене серце крається. Коли посміхається – я щаслива», – розповіла Катерина Бєліца.

Мережу малих групових будинків розбудовують в різних куточках області. Всі – за єдиним типовим проєктом. Такі об’єкти вже є у Солоному, Раївці, Покрові, Кам’янському, Петриківці, Богданівці. Будівництво ще одного почали у селі Петрівка.