Які саме, стане відомо 8 жовтня 

Прем’єр країни Денис Шмигаль заявив, що найближчими днями декілька областей України можуть потрапити до «червоної» зони поширення коронавірусу.

«Найближчими днями декілька областей можуть потрапити до «червоної» зони»,– сказав прем’єр.

При цьому він не уточнив, про які саме області йдеться.

Національна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій може прийняти рішення щодо переходу регіонів до «червоної» зони на засіданні 8 жовтня.

Це означає, що кінотеатри, кафе, ресторани, спортзали, театри та інші громадські місця зможуть працювати, лише якщо 100% працівників закладу і 100% відвідувачів повністю вакциновані.

Водночас, за даними МОЗ, станом на 6 жовтня, в Україні 11 областей відповідають показникам «помаранчевої» зони карантинних обмежень: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька.

За словами Шмигаля, бізнес має сам перевіряти наявність відповідних сертифікатів про вакцинацію. Прем'єр додав, що у працівників поліції та інших повноважних органів є відповідний програмний софт, завдяки якому вони перевірятимуть у відвідувачів наявність ковід-сертифікатів.

У «червоній» зоні карантину заклади освіти працюватимуть офлайн, лише якщо 100% працівників пройшли повний курс вакцинації. Дитячі садочки та 1-4 класи школи продовжать працювати у звичайному, очному форматі.