Це перша відправка осіннього призиву

Майже 100 призовників Дніпропетровщини урочисто провели на строкову військову службу. Святкове шикування організували на плацу обласного територіального центру комплектування. Новобранців привітав заступник голови Дніпропетровської ОДА Сергій Карпенко.

«Завзяті, сміливі, справжні патріоти. Бути захисником рідної країни та сім’ї – почесно та благородно. Тож пишаємося молодим поповненням строковиків. А їхнім батькам дякуємо за те, що виховали таких синів. Сьогодні юнаки подолали межу, яка відділяє призовника від солдата», – зазначив Сергій Карпенко.

Нинішня відправка – перша з початку осіннього призову. Тож її вирішили зробити святковою – щоб запам’яталася новоспеченим армійцям.
Розпочали традиційно з Гімну України. А представники духовенства області провели ритуал благословення.

«Дніпропетровщина народжує справжніх патріотів та захисників. За час служби хлопці змужніють. Повернуться додому самостійними, впевненими у собі чоловіками», – зауважив військовий комісар Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки Анатолій Пікало.

Після урочистостей 97 хлопців вирушили до військових частин. Під козацький марш та отримавши настанови військових комісарів. Попереду в них навчання та складання присяги. Далі почнуться будні військової служби.

18-річний Віталій Русаненко за професією машиніст електровоза та підземних утановок. Працює на шахті. Вважає, що кожен чоловік має відслужити в армії.

«Очікую пройти школу життя. Навчитися чогось нового. У моєму роду всі від діда-прадіда служили», – сказав Віталій Русаненко.

Петро Подріз помічник машиніста на залізниці. Хлопець після армії планує продовжити військову кар’єру. Каже, це перспективно та відповідально.

«Починаємо писати нову цікаву сторінку свого життя. Напуття від рідних було дуже щире. Побажали, щоб служба була легкою та солодкою, як мед», – додав Петро Подріз.

Обидва новобранці потрапили за розподілом у 101-шу окрему бригаду охорони Генерального штабу Збройних Сил України.

Під час весняного призову Дніпропетровщина на 100% виконала план. Такого ж результату планують досягти й під час осіннього. Він триватиме до 31 грудня.

В області ряди армійців поповнять 1,3 тис хлопців від 18 до 27 років. Вони служитимуть у Збройних Силах України, Національній гвардії, Держприкордонслужбі і Державній спеціальній службі транспорту.