Замість 180 тепер 105 днів 

Сертифікат в Україні дають трьом категоріям фізосіб – хто вакцинувався, тестувався (і результат негативний) і тим, хто одужав. Зміни стосуються останньої категорії громадян.

У міжнародному сертифікаті з 6 листопада відзначається поруч із датою одужання від COVID-19 не дата першого позитивного результату тестування, а дата встановлення діагнозу COVID-19.
Постановою уряду № 1156 було змінено термін дії сертифікату (як міжнародного, так і внутрішнього), якщо він надається особі, яка одужала від COVID-19.
Про це розповіла адвокат Мая Сергєєва під час пресконференції в ІА «Мост-Днепр»

«Раніше сертифікат припиняв дію через 180 діб від дати забору матеріалів, що підтвердило позитивний результат тестування на COVID-19. З 6 листопада це 105 днів з дати встановлення відповідного діагнозу»,– сказала Майя Сергєєва.

Змінився також початок дії сертифікату. Раніше він починав діяти відразу з дати забору біологічного матеріалу для аналізу із позитивним результатом тестування. З 6 листопада він починає діяти на 15-й день, з дати встановлення відповідного діагнозу.

Для іноземних ковідних сертифікатів, для тих, хто одужав від COVID-19, дати початку та закінчення дії не змінилися: починає діяти від дати забору біологічного матеріалу для аналізу з позитивним результатом тестування та діє протягом 180 днів з цієї дати.