Місцеві мешканці подумали, що це примусова вакцинація людей від ковіду 

У Дніпропетровській області вакцинують диких тварин, аби захистити їх від сказу.

З аеродрому Кам'янка чотири літаки доправляють вакцину до різних районів Дніпропетровщини. Препарат помістили у брикет, який за формою і розміром нагадує коробку сірників. Ліки розкидають просто у польоті, для цього використовуюьт спеціальну автоматичну систему.
Літаки кружляли низько над землею, чим не на жарт переполошили людей. Тема активно обговорювалась в соцмережах. Дехто навіть припустив, що із літака щось розпорошують і у такий спосіб примусово вакцинують людей від ковіду.


У Держпродспоживслужбі наголошують, що такий захід – профілактичний.

Вакцинувати диких тварин на Дніпропетровщині почали ще з 2018 року, коли в області виявили перші випадки сказу. Із кожним роком звірів з цією недугою в регіоні ставало все менше, кажуть спеціалісти.

«У 2019-му вже було 19, у 2017-му – 18. І на сьогодні протягом цього року у нас було 16 неблагополучних пунктів по сказу. На сьогодні у нас залишається два неблагополучних пункти по сказу. Це в селі Софіївка захворів бичок і в селі Глеюватка захворів пес», — розповів Андрій Говтвян, начальник відділу організації протиепізоотичної роботи ГУ Держпродспоживслужби в області.

Сама по собі вакцина – їстівна, кажуть у лісовому господарстві. За запахом і смаком тварині вона нагадуватиме шматок м’яса.

«Насамперед, ця вакцинація спрямована більше на лисиць. За допомогою авіації скидуються брикети, до складу яких входить м’ясокістна мука», — пояснив Олександр Олійник, завідувач сектору Управління мисливського та лісничого господарства в області.

Зараз вакцину лісами розкидають з восьми літаків. Планують розповсюдити 550 тисяч доз їстівного щеплення.