Прокурор вимагає по 12 років позбавлення волі 

26 листопада Шевченківський суд Києва провів дебати у справі Ярослава Тарасенка і Олександра Лося, яких звинувачують у пособництві у вбивстві колишнього депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова.

Прокурор вимагає для Лося і Тарасенка по 12 років позбавлення волі із конфіскацією майна. Він обґрунтовує вину показаннями свідків, протоколами огляду місця події, висновками експертів, записами з камер відеоспостереження та ін.

В останньому слові обвинувачений Тарасенко сказав, що покладається на здоровий розсуд суддів.
Судді і присяжні вийшли в нарадчу кімнату. Оголошення вироку очікується 1 грудня о другій половині дня.

Справа у суді слухається більше трьох років.

Лось і Тарасенко більше чотирьох років утримуються під вартою. Навіть після дослідження усіх доказів суд не погоджується призначити більш м’який запобіжний захід. Прокурор стверджує, що існує ризик переховування обвинувачених від правосуддя.

За версією обвинувачення, Тарасенко був водієм покійного кілера, який застрелив Вороненкова, а Лось здійснював візуальне спостереження за політиком.
У минулих засіданнях закінчено допит обвинувачених. Вони не визнають вину і стверджують, що раніше взагалі не були знайомі між собою та вперше побачились на обранні запобіжного заходу.

Лось підтвердив, що надавав послуги охоронця Юрію Василенку, який мав квартиру в цьому ж будинку, і вважався співучасником вбивства Вороненкова. Василенко виїхав до Росії і у 2019 році стало відомо, що його вбили.

Ще один фігурант – Ярослав Левенець з вересня 2017 перебуває у національному розшуку.
Вороненкова застрелили з вогнепальної зброї 23 березня 2017 року в центрі Києві. Кілера й охоронця Вороненкова було поранено. Пізніше кілер, яким виявився громадянин України Павло Паршов, помер у лікарні. Організаторів злочину вважаються невстановлені особи, матеріали щодо яких виділено в окреме провадження.

Причиною вбивства Вороненкова прокуратура назвала політичні мотиви і незгоду політика з внутрішньою та зовнішньою політикою РФ. У жовтні 2016 він переїхав на постійне проживання в Україну і згодом отримав український паспорт. Також Вороненков був свідком у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича, на стадії досудового слідства дав показання про причетність керівництва Росії до збройної агресії проти територіальної цілісності та суверенітету України.