Найближчим часом проблема не вирішиться 

Міський голова Анатолій Вершина вважає, що вся проблема в ДЗД та у несправедливій державницькій політиці по формуванню тарифів.


«Я працюю в органах самоврядування уже 11 років і ця ситуація не змінюється. Через несправедливу державницьку політику по формуванню тарифів, проте левова частка – це проблема в державному підприємстві «ДЗД». Держава, як господар самоусунулась від свого державного підприємства. За увесь час існування цього підприємства держава взагалі не виділяла коштів на його модернізацію. Область не має юридичного права фінансувати, тому що це різні бюджети. І тому такий колапс», – сказав міський голова.

За його словами ситуація може покращитись, коли водовід перейде у власність області.

«Пройшов у першому читанні проєкт закону про передачу до обласної власності ДЗД. Кажуть, що після прийняття бюджету країни, цей законопроєкт буде прийнятий у другому читанні. Дай Боже, щоб так і було. Там є відповідні обов’язки держави. Пропонується виділити ще 300 млн грн з державного бюджету на проведення модернізації та капітального ремонту ДЗД. І доки не будуть виконані ці роботи, проблема не вирішиться. Проте, навіть якщо ми сьогодні почнемо працювати над пробемою ДЗД, то, в кращому випадку, ми вирішимо це не менш як за 5 років, бо затягнеться процес передачі на рік це точно. Потім розробка проєктів, експертиза. І лише потім уже реалізація проєкту. Але ефект отримаємо не скоро. Тому ситуація не проста із забезпеченням водою», – додав міський голова.

За його словами поточні борги перед ДЗД Павлоград сплачує. Щодо боргів минулих років, то підписаний договір реструктуризації.

Старі борги складають 44 млн грн.

«Борг 44 млн грн. В цю суму входить 12 млн – це штрафи та пені. Це віртуальні гроші, але де їх взяти. Це питання має вирішитись на державному рівні, щоб хоча б прибрати ці штрафи та пені», – сказав міський голова.

З проханням прибрати штрафи та пені із суми боргу перед ДЗД до Президента, Кабміну та Верховної Ради мають намір звернутись члени Громадської ради при Павлоградському міськвиконкомі. 

Тим часом, вартість послуг водоканалу у Павлограді з нового року має зрости на 5 грн.