В Японії – суші, в Італії – піца, в Індії – карі. А в Україні? 

Народні депутати внесли до Верховної Ради проєкт постанови щодо запровадження нового національного свята – Дня українського борщу. Пропонується святкувати його у другу суботу вересня.

Згідно з постановою Ради, святкуватимуть День борщу на державному рівні. У кожній області планують проводити фестивалі та змагання із приготування традиційної української страви.

Депутати також пропонують організувати тематичні заходи, лекції та дискусії про феномен борщу, його культурологічну складову. Головний ініціатор законопроєкту Ярослав Юрчишин прирівнює страву до «маркера національної ідентичності».

«Ініціатива запровадження Дня українського борщу – дня, коли українці готують, їдять, діляться рецептами борщу та таким чином обмінюються цінною культурологічною інформацією, покликана забезпечити збереження і вшанування традиційної української кухні та культури, тяглість культурної традиції», – йдеться у пояснювальній записці.

Наразі проєкт розглядає Комітет Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики. Якщо його ухвалять, вже наступного року українці матимуть нове свято.