У магазинах і супермаркетах більше не можна буде безкоштовно взяти пластиковий пакет

 Про це повідомили у пресслужбі уряду.

З цієї п’ятниці, 10 грудня, набуває чинності закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», зокрема починає діяти перший етап обмежень. Відтепер у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатно розповсюджувати пластикові пакети. Тобто отримати так званий «безкоштовний пакет» стане неможливо – усі пластикові пакети стануть платними.

Для упакування свіжої риби, м’яса, м’ясопродуктів, круп та інших сипучих продуктів, льоду можна дозволено використовувати лише біорозкладні пакети та надтонкі пластикові пакети.
Такою забороною в Україні хочуть зменшити утворення пластикових відходів, які десятиліттями не розкладаються на звалищах і псують довкілля.

Водночас, зараз бізнес не розуміє, яким чином здійснювати продаж пакетів, за якою вартістю і як здійснювати облік і звітність.
Йдеться про відсутність відповідного нормативно-правового акта про встановлення мінімальних роздрібних цін на такі пакети, відсутність чіткої схеми реалізації тонких і надтонких пластикових пакетів на платній основі, відсутність механізму нанесення маркування, що могло б дозволити забезпечити облік і контроль придбання таких пакетів споживачами. Повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.