Найчастіші причини пожеж у побуті – порушення правил пожежної безпеки

За 11 місяців поточного року на території Дніпропетровської області у житловому секторі виникло 2 174 пожежі, з них 796 у приватних житлових домогосподарствах, 675 у багатоповерхових будинках та понад 700 у підсобних приміщеннях, гаражах тощо. Про це повідомив провідний інспектор Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Сергій Качан.

«В результаті порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромереж виникло 624 пожежі. За цей час при необережному поводженні з вогнем під час паління виникло 531 пожежа. Через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печі – 119, газових приладів – 15», – розповів Сергій Качан.


Внаслідок пожеж в житлі загинуло 135 осіб, з них 2 дітей. Найбільше пожеж виникає в проміжок з 16 до 17 години та з 21 до 22 годин. Зазвичай найбільша кількість випадків займання відмічається в період з січня по березень.

Для безпечного використання пічного опалення необхідно:

• перед початком опалювального сезону перевірити печі та інші опалювальні прилади. Несправні опалювальні пристрої не повинні допускатися до експлуатації.
• Очистити димоходи та печі від сажі та робити це протягом усього опалювального сезону.
• Попіл та шлак, які вигрібають з печі, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведенні для цього місця.
• Улаштування тимчасових печей у приміщеннях забороняється.

В разі виявлення ознак пожежі (горіння) кожний громадянин зобов’язаний:

• негайно повідомити про це за телефоном 101 та 102. При цьому необхідно назвати місцезнаходження об’єкта, вказати кількість поверхів будинку, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
• Вжити (за можливості) заходи щодо евакуації людей, гасіння пожежі первинними засобами та збереження матеріальних цінностей.