Тепер за абонентське иобслуговуавння доведеться сплачувати навіть, якщо абонент не користувався послугами водоканалу 

Вартість абонентського обслуговування не може перевищувати для кожної послуги граничного розміру 36,49 грн, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019р. №808. На офіційному сайті КП «Павлоградводоканал» роз’яснюється що входить у вартість абонентського обслуговування.

«Це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (далі - індивідуальний договір), що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених цим Законом, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами», - йдеться у повідомленні.

Плата за абонентське обслуговування передбачена в індивідуальних договорах, котрі водоканал має укласти зі споживачами.


З 1 січня 2022 р. встановлюється плата за абонентське обслуговування у розмірі:
• за послугу з централізованого водопостачання – 17,37 грн (з ПДВ) на одного абонента у місяць;
• за послугу з централізованого водовідведення у розмірі 8,92 грн (з ПДВ) на одного абонента у місяць.

Абонентська плата сплачується незалежно від користування послугою. Якщо абонент місяць не користувався послугами водоканалу, то рахунок за воду прийде з нульовими показниками, а абонплату, яка в платіжному документі виділяється в окрему графу, доведеться сплатити.

В Павлоградводоканалі також повідомляють, що ці витрати завжди були закладені в тарифі, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування виведені в окремий платіж.

Нагадаємо,що раніше графа "абонентська плата" з'явилась в платіжках "Павлоградтеплоенерго".