В Україні запровадили бустерну дозу вакцини від COVID-19 для мешканців 60+

Її можна вводити через 6 місяців після завершення курсу щеплення. Про це повідомили у Дніпропетровській облдержадміністрації.

«Раніше бустерна доза була передбачена для мешканців певних професій. Передусім – для медиків та працівників інтернатів. Нині МОЗ розширив перелік та запровадив щеплення третьою дозою для людей, старших за 60 років. Проводитимуть ревакцинацію не раніше, ніж через 6 місяців після завершення курсу щеплення», – розповіла в.о директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Вікторія Кулик.

Вона додала – бустерна доза потрібна, аби посилити ефективність вакцини. Для цього рекомендують використовувати м-РНК препарати Moderna або Comirnaty від Pfizer. Незалежно від того, чим людина імунізувалася раніше.

Також мешканцям області роблять додаткову дозу вакцини від коронавірусу. Вона – для людей, у яких міг не виробитися достатній рівень імунітету після важких захворювань. Зокрема, після трансплантації органів, ВІЛ-інфекції, онкології. Її вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення – тією ж вакциною, як і попередні дози.

Аби записатися на третє щеплення, слід звернутися до будь-якого пункту або центру вакцинації.
На Дніпропетровщині бустерну дозу вже отримали понад 2,5 тис мешканців. Додаткову – більш ніж 1,8 тис людей.