«Мінеру загрожує до 6 років ув'язнення 

Щомісяця до «Укрзалізниці» надходить близько 4 хибних повідомлень про замінування. Це створює величезні незручності для пасажирів та збиває графік поїздів.

Так, 8 січня нібито замінували Центральний та Південний вокзали у Києві, а також вокзал у Херсоні. А ближче до вечора – ще й поїзд №231 «Дніпро-Івано-Франківськ». Про це повідомляє пресслужба «Укрзалізниці».

З безпекою пасажирів жартувати було не можна, тому потяг зупинили на станції Знам'янка і ретельно перевірили, через що виникла затримка. 10 січня у Львові затримали 22-річного парубка, який причетний до цього. Йому загрожує до 6 років ув'язнення.

За хибні повідомлення на лінію «102» передбачено кримінальну відповідальність. Так, Верховна Рада України схвалила проект закону №3911, який посилює відповідальність за свідомо неправдиве повідомлення про мінування. Якщо раніше «мінер» міг отримати від 2 до 6 років в'язниці, то тепер - від 4 до 8 років ув'язнення.
Проте не варто втрачати пильності, навіть якщо мінування виявляється хибним. У подібних ситуаціях ніколи не можна знати напевно, чи є реальна загроза, тому важливо дотримуватися всіх вимог поліцейських.