У ніч проти 14 січня хакери масово атакували українські урядові сайти

 Йдеться про сайт уряду, окремих міністерств і навіть сайт застосунку «Дія». В СБУ кажуть, що витоку персональних даних не було.

Зокрема, не працює сайт Кабінету міністрів, МЗС, ДСНС, МОН, мінспорту, міненерго, мінагрополітики, міністерства у справах ветеранів та сайт держказначейства.

На сайті міністерства закордонних справ та деяких інших можна побачити таке повідомлення:

Повідомлення опубліковане українською, російською та польською мовами.


Служба безпеки України повідомила про хакерську атаку на низку урядових сайтів і запевнила, що витоку даних не відбулося.

«На головній сторінці цих сайтів було розміщено повідомлення провокаційного характеру. При цьому контент сайтів не було змінено, а витоку персональних даних, за наявною інформацією, – не відбулося, – йдеться у повідомленні відомства.

У СБУ додали, що роботу інших урядових сайтів тимчасово призупинили. Це зробили для того, щоби не допустити атаку на інші ресурси, а також, щоби локалізувати технічну проблему.

СБУ, кіберполіція та держспецзв'язку розслідують інцидент та збирають цифрові докази. Більшу частину постраждалих державних ресурсів вже відновили, додали в СБУ. У Держспецзв'язку наголосили, що мобільний застосунок «Дія» працює в штатному режимі.


Одними з перших хакерську атаку підтвердили у міністерстві закордонних справ.

«Внаслідок масованої хакерської атаки веб-сайти МЗС та низки інших державних органів тимчасово не працюють. Наші спеціалісти вже займаються відновленням роботи ІТ-систем. Перепрошуємо за можливі незручності», – повідомив речник МЗС Олег Ніколенко у твіттері.

У відомстві закликали користуватися іншими вебресурсами, зокрема офіційними сторінками міністерств у соцмережах.

 

Раніше в інтерв'ю ВВС News Україна міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, відповідальний за розробку і впровадження «Дії», запевняв, що всі персональні дані українців надійно захищені.
У Мінцифри запевнили, що «Дія» – безпечний продукт, а портал зараз відключили, як і низку інших урядових сайтів, щоби не допустити поширення атаки на інші ресурси.

«Дія – безпечний продукт, що не зберігає персональні дані, а лише відображає їх із реєстрів», – йдеться на сайті відомства.

 

Посольство України в Японії прокоментувало написи, які з'явилися на урядових сайтах. На їхню думку, повідомлення має намір ввести в оману.

«Робиться вигляд, що це йде з Польщі. Насправді немає жодного сумніву, що це чергова провокація з боку Росі»", – йдеться у повідомленні посольства у фейсбуці.

«Якщо ви побачите подібне, або інші провокаційні повідомлення й на інших урядових ресурсах – майте на увазі, що проти України ведеться війна», – додали у посольстві.