19 січня християни відзначають Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу

Вважається, що на Водохреща вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

Останнім часом багато людей в цей день приходять до водойм не лише набрати цілющої води, а й скупатися в ополонці, щоб набратися здоров’я на весь наступний рік та очиститись від гріхів.

Хоча, за словами священнослужителів, від гріхів можна очиститись лише покаянням, а не зануренням у крижану купіль.

«Від гріхів очищаються покаянням.  Гріхи очищаються від серця. Про це говорили ще пророки, що марні жертви ваші, якщо ви не очищаєте серце ваше. А серце очищується покаянням. Але для очищення серця ми приймаємо і видимий образ - п’ємо водичку, вмиваємося нею. Хто може, то занурюється  у воду», –  розповідає Благочинний Павлоградського церковного округу протоієрей Павло Бурлай.

 Медики теж попереджують, що   занурюватися в холодну воду посеред зими – це ризик і не для всіх це корисно. Проте, якщо ви все ж таки вирішили пірнути в ополонку, то робіть це в спеціально призначених для цього місцях, а також у присутності медичної та рятувальної служби.

Щоб запобігти виникненню нещасних випадків під час святкування Водохрещення, в Павлограді, на міському пляжі в парку імені 1 Травня буде організоване чергування рятувальників комунального підприємства «Аварійна-рятувальна-водолазна станція», Павлоградського районного управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області, медичних працівників та поліції.

 Освячення води у Вовчій відбудеться 19 січня, об 11.00,  в районі міського пляжу.