МЗС вважає це передчасним 

Державний департамент Сполучених Штатів дав дозвіл на добровільний від'їзд державних службовців США та зобов'язав виїхати членів їхніх родин з посольства у Києві, йдеться узаяві посольства США в Україні.

Причиною такого рішення стали «постійні зусилля Росії з дестабілізації країни та підриву безпеки громадян України й інших осіб, які відвідують Україну або проживають в Україні», повідомили в посольстві.

Відкликати співробітників зі свого посольства в Україні почала і Велика Британія. За словами чиновників, особливих погроз британським дипломатам не надходило, але близько половини співробітників, які працюють у Києві, повернуться до Британії.

Водночас Європейський Союз поки не бачить причин евакуйовувати сім'ї своїх дипломатів з України, заявив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, якого цитує агенція AFP.

Міністерство закордонних справ України назвало такий крок США передчасним і проявом надмірної перестороги.

Західні країни останнім часом висловлюють побоювання, що Росія планує напад на українську територію. Російська влада ці звинувачення відкидає, але паралельно вимагає юридично закріпити відмову НАТО від подальшого розширення на схід та від прийняття України до своїх лав.

У посольстві США пояснили, що санкціонований від'їзд дає дипломатам можливість поїхати, якщо вони бажають, їх виїзд не є обов'язковим.

Водночас їхні родини в обов'язково мають залишити країну, інформують у дипустанові.