В Україні від початку року запрацював закон про основи національного спротиву

 Тепер у країні мають сформувати Сили територіальної оборони, які у разі загрози виконуватимуть певні завдання у межах своєї місцевості. Вступити до Сил тероборони можуть не лише українці з військовим досвідом, а й цивільні.

Це окремий рід військ Збройних Сил України.

Про створення сил територіальної оборони на державному рівні почали активно говорити лише після російської агресії у 2014 році.
Актуальність даного питання особливо загострилася вже цього року, коли Росія сконцентрувала на кордонах з Україною рекордну кількість військ.

Про те, як все відбуватиметься, хто може служити в батальйоні тероборони та які основні завдання цієї структури обговорили під час зустрічі ветерани АТО/ООС, начальник штабу тероборони, голова Павлоградської РДА Сергій Рублевський та командир батальйону територіальної оборони Вадим Дармін.

Відповідно до Закону, сили територіальної оборони будуть оснащені штатною бойовою зброєю, тоді як учасники добровольчих формувань територіальних громад отримають право застосовувати особисту мисливську зброю.

Основна перевага – служба поряд із домом.

На військових та членів добровольчих формувань територіальних громад поширюються гарантії соціального та правового захисту, передбачені законом «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Тероборона діє за територіально-зональним принципом. До виконання завдань поза межами своєї зони тероборона може залучатись лише за рішенням головнокомандувача ЗСУ.

Тобто, по суті, Сили територіальної оборони – це легка піхота, яка зможе допомагати основному складу ЗСУ в охороні кордону чи об'єктів критичної інфраструктури, зможе чергувати на блокпостах чи охороняти населення.

До складу батальйону можуть входити чоловіки віком від 35 до 60 років, які підписали контракт для військового резерву.
Основу батальйону становитимуть українці, які пройшли військову службу в ЗСУ, службу в інших військових формуваннях і правоохоронних органах.

Участь у територіальній обороні – абсолютно добровільна.

Всі члени батальйону повинні бути з Павлограда та району. Це люди, які в будь-який час готові прибути в батальйон, взяти зброю і захищати територію.
Навчання з учасниками тероборони проводять інструктори, які мають бойовий досвід.