Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо розширення переліку медзакладів, які отримуватимуть фінансування від держави для проведення трансплантацій кісткового мозку

До оновленого списку медзакладів увійшли три установи, серед яких — Дніпропетровська обласна дитяча лікарня, столична «Феофанія» і дитячий медичний центр у Львові. Це означає, що фінансуватиме проведення операцій Міністерство охорони здоров‘я, яке раніше вже розробило відповідний пілотний проєкт.
Про це повідомила прес-служба Дніпропетровської обласної ради.

В Дніпропетровській обласній дитячій лікарні торік вже проводили аутотрансплантацію кісткового мозку 4-річному хлопчику. Тоді витрати компенсувалися з обласного бюджету.

«Ми чекали на сьогоднішнє рішення Кабміну кілька місяців. Вже маємо досвід проведення подібних втручань, і стати учасниками пілотного проєкту було дуже важливим завданням. Нині ж ми отримуватимемо фінансування від МОЗу і врятуємо не одне дитяче життя. Вдячний обласній раді за докладені зусилля у вирішення цього питання», – розповів генеральний директор Дніпропетровської обласної дитячої лікарні Олексій Власов.

На 2022 рік в держбюджеті передбачено понад 900 млн грн для реалізації проєкту.