Імунізація стартувала 1 лютого

 Вакцинуванню підлягають діти віком від 6 місяців до 6 років. Розповіла tv-news.dp.ua директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Дуднікова.

«Щеплюються діти, які за якихось причин (хвороба, протипоказання чи відмова) не зробили вчасно щеплення проти поліомієліту» – розповіла Олена Дуднікова.

Другий етап вакцинування розпочнеться 1 березня і триватиме до кінця травня. Це буде оральна вакцина – крапельки в рот. Вакцинуються теж діти віком до 6 років. За словами Олени Дуднікової, це додаткова імунізація.

«Це буде додаткова імунізація. Якщо у дітей навіть і є вакцинація до року, в півтора роки, чи в 6 років, то все одно потрібно отримати додаткову оральну імунізацію», – зауважила Олена Дуднікова.

Масова вакцинація проти поліомієліту проводиться по всій країні. Це пов’язано з тим, що почали фіксуватись випадки захворювання, зокрема на Закарпатті зареєстровано декілька випадків захворювання, в тому числі і смертельний.
В Павлограді епідситуація щодо захворювання на поліомієліт спокійна. В місті вакцинацію проти поліомієліту мають 80% дітей.

«Ми маємо 80% щеплених дітей. Проте 20 % не щеплені. Це діти з тимчасовими чи постійними протипоказами. Але є й відмовники. Тому, шановні батьки, просимо переглянути свої погляди щодо вакцинації своїх дітей», – наголосила Олена Дуднікова.

Вона також додала, що списки дітей, яким потрібно зробити щеплення в амбулаторіях міста уже є. На вакцинацію медики батьків запрошуватимуть.
В кожній амбулаторії вакцини в достатній кількості. Виробник – Франція та Бельгія. Імунізація безкоштовна.

Довідково

Поліомієліт – невиліковна хвороба, що викликає параліч. Брудні руки, іграшки, їжа може бути заражені вірусом. Ліків проти цієї недуги немає. Єдиний захист – це вакцинація.