Щуки хворіють чумою 

Днями у Вовчій  рибалки піймали  великих щук із запаленнями шкірного покриву. Як з'ясувалося, риби були заражені чумою. 

Про це повідомляється  на Facebook-сторінці «Рибальський Клуб FISHBONE». 

 Рибалки вважають, що риби  хворіють через поганий стан води у річці. Вони застерігають, що хворі риби можуть бути небезпечні для людей та тварин. 

«Її потрібно закопати, щоб у їжу не прийняла лисиця або собака, і не переносила цю бактерію. Їсти її не можна. Тільки при глибокій обробці, і то не рекомендується», –  розповілдають рибалки. 

Такою рибою людина може серйозно отруїтися. Для того щоб не наражати себе на небезпеку, потрібно знати як зовні виглядає хвора риба і ретельно оглядати її безпосередньо перед приготуванням. 

При виявленні у водоймі чуми фахівці радять зробити вилов, збирання та утилізацію заражених щук. При цьому повинні піддаватися ретельній дезінфекції всі пристосування, що використовуються для цих цілей. Також на водоймищі рекомендується ввести карантин.

Крім цього, слід вжити заходів, щоб із зараженої річки риба не могла потрапити до здорових водойм. Для цього будують загороджувальні дамби з піску або встановлюють кілька рядів мережі з дрібними осередками. Через деякий час у стада риб виробляється імунітет до цієї інфекції.