Через три роки державну допомогу потрібно буде повернути 

Мешканці Дніпропетровщини можуть скористатися соціальною програмою підтримки «Рука допомоги».

Вона для людей з категорії безробітних та малозабезпечених. Держава готова виділити їм кошти на започаткування власного бізнесу. Про повідомили в облдержадміністрації.

«Програма, яка була пілотним проєктом – запрацювала по всій Україні. Головна мета – створити робочі місця та отримати нових платників податків», – розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА Олена Кришень.

Максимальний розмір грошової допомоги, яку можна отримати – майже 100 тис грн.

Кошти виділяються з держбюджету, виключно на власну справу. Вони не видаються на руки – їх можна витрачати лише на обладнання, матеріали чи оплату рахунків.

Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути. Але без відсотків. Більше того, сума буде меншою. Від неї віднімуть сплачені податки та єдиний соціальний внесок.

А якщо новоспечений бізнесмен працевлаштує ще двох людей за направленням центру зайнятості – повертати допомогу державі взагалі не потрібно.

Для участі у програмі малозабезпеченим варто звертатися до центру зайнятості, де вони стоять на обліку як безробітні. Там написати заяву, надати довідку про відсутність судимостей та презентувати бізнес-план.