Все найкраще дітям? 

Депутати міської ради Павлограда пішли на поступки батькам, котрі бурхливо відреагували на значне здорожчання вартості харчування в дитсадках (аж до 83, 66 грн за день). При цьому батьки мали б 100% самотужки сплачувати цю суму – з міського бюджету вирішили нічого не доплачувати.

Отримали понад 60 скарг, майже 1300 підписів. Петиція швидкими темпами набрала велику кількість голосів, батьки організовували мітинги.

«Чому такі суми виділяються на заклади, які не приносять прибуток, а на харчування дітей прибираються кошти. Наприклад, у 2021 році з місцевого бюджету на Муніципальну варту виділено майже 4 млн грн, прибуток – 902 грн, на ПТРК – 5 млн 359 тис. Прибуток – 0», – говорять мітингувальники.

Під тиском громадськості депутати міської ради, хоч і дуже неохоче, але все ж таки пішли на декотрі поступки - погодились виділяти з міського бюджету 30% нової вартості харчування дошкільнят з 15 травня 2022 року. Міському бюджету це обійдеться 8 млн 400 тис. грн.

«Знімаємо ці кошти з розвитку, з ремонтів, бо харчування ж важливіше. Ми зараз проголосували 70 на 30, значить ми маємо зняти ці кошти з освіти, з вікон, енергозберігаючих програм. Муніципальна варта – це захист, це безпека. Депутати прийняли таке рішення, вони його приймали усвідомлено. Армія теж не приносить прибутку. Поліція не приносить прибутку, медицина, освіта. А дитсадки вони що прибуток приносять? Якщо так міркувати, то це всі не прибуткові організації», – говорить міський голова Анатолій Вершина.

Батьки погодились на співвідношення 70% на 30%. Проте не погодились на переведення дитсадків на аутсорсингову систему харчування. Вони не розуміють як і хто тоді нестиме відповідальність та здійснюватиме контроль за якістю харчових продуктів. Адже це питання з ними попередньо не обговорювалось.

Міський голова пообіцяв організувати круглий стіл і все обговорити. Він також додав, що вартість харчування все одно здорожчає, незалежно від того будуть дитсадки на аутсорсингу чи ні.