З моменту запровадження воєнного стану до Кримінального кодексу України внесли доповнення

 Заборонено поширювати інформацію про переміщення військовослужбовців і техніки Збройних сил України. Покарання за це – від 3 до 12 років позбавлення волі. Залежно від тяжкості наслідків. Про це розповів під час брифінгу головний спеціаліст департаменту правового забезпечення Дніпровської міськради Ігор Скосарев.

Не можна й знімати на фото та відео місця ракетних обстрілів. Це дозволяє ворогу коригувати вогонь. В Україні вже були випадки, коли ворог завдавав нових ударів «крилатими».

Доповнився Кримінальний кодекс і статтею «Колабораційна діяльність». Там передбачені покарання для тих, хто виправдовує війну. А ще співпрацює з державою-агресором, не визнає суверенітету України, проводить антиукраїнську пропаганду.

Усіх, хто став свідком таких злочинів, просять повідомляти до Служби безпеки України за телефоном 0 800 501 482.

Як і раніше, про крадіжки, грабежі, розбій, вимагання, розтрату майна, зловживання службовим становищем слід інформувати Національну поліцію за номером 102.

 

До поліції потрібно дзвонити й з приводу паліїв. Умисний підпал сухостою нині прирівняний до диверсії. За це передбачена відповідальність – від 10 років до довічного ув’язнення із конфіскацією майна. Тим, хто розвів багаття несвідомо загрожує штраф до 21 420 грн.