Маточне поголів'я коней Української верхової та Орловської рисистої породи української генерації потрібно рятувати

Про це виданню Лозова.City розповіла керівниця ГО «Асоціації зі скачок і перегонів» Тетяна Андрейшина.

Коні знаходяться у філії «Лозівського кінного заводу №124». Ця філія належить до Державного підприємства «Конярство України» й займається вирощуванням зернових і технічних культур, а також є племінним заводом по розведенню коней. Нині поголів'я цінних маточних коней знаходиться у небезпеці. За словами Андрейшиної, тварин потрібно евакуювати.

Якщо коні загинуть, робота не одного покоління селекціонерів України, які працювали на досягнення найвищих висот у кінному спорті вітчизняних порід, буде втрачена. 

«Добре було б вивезти їх на захід України. Ми  розмовляли з Міністерством аграрної політики, однак вони сказали, що підприємство підпорядковується Міністерству економіки. Відтак, це питання повинні вирішити вони. Ми звернулись, звісно. Але поки відповіді не отримали. Тож чи буде евакуація — наразі невідомо. Наразі просто спостерігаємо з острахом, щоб не було бойових дій поблизу. Невідомо чи керівництво ДП «Конярство України» у Києві є на місцях, чи ні, бо коней ніхто не намагається вивезти з зони, де можуть початися бойові дії», –  розповіла волонтер.

На кінному заводі вже виникли проблеми з ліками. Тваринам потрібні седативні препарати. Нині ліки для коней очікуються у гуманітарній допомозі, яка прибуде зі Швейцарії.

«Найголовніше – це седативні препарати, тобто заспокійливі для коней, адже це дуже лякливі тварини. Якщо поблизу буде обстріли, то гучні вибухи призведуть до стресу і коням буде важко. Дай Боже, щоб вони швидше приїхали, щоб ми могли передати у кінний завод», – зазначила Андрейшина.

Окрім цього існує ризик, що коні можуть залишитися без запасів їжі на осінь та зиму. Нині не зрозуміло, чи зможе Лозівський кінний завод в умовах повномасштабної війни рф проти України почати посівну кампанію кормів та вівса.