Сказився домашній пес. Трьох людей шпиталізували 

Про це йдеться в повідомленні на сторінці обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України.

За повідомленням, випадок стався в Синельниківському районі.

Визначили коло контактних осіб – всього 6 людей. Усі вони отримують лікувально-профілактичну імунізацію від сказу. Троє з них ушпиталені.

Фахівці лабораторного центру, Держпродспоживслужби та медики вживають протиепідемічних та протиепізоотичних заходів.

 «Ситуація залишається на контролі, заходи тривають», – йдеться в повідомленні.

Довідково

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом . Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча. У медичній літературі інших країн хвороба відома як рабієс (у тварин) і гідрофобія (у людей).
Симптоми сказу у тварин (найчастіше собак та котів) залежать від стадії захворювання. Хвора тварина стає пригніченою, лежить, втрачає апетит. Наприкінці другого дня виникає неспокій, тварина намагається сховатися в куток (під ліжко, в будку), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети, нападає на людей. Період збудження триває 3-4 дні, на 6-8 день хвороби тварина гине.

У випадку підозри на захворювання домашньої тварини на сказ, потрібно доправити її для огляду у ветеринарну установу.
Щороку від цього захворювання в світі гине понад 55 000 людей і понад 1 млн тварин; 95% випадків смерті від сказу фіксують в Африці та Азії.