Сода й оцет погнались вслід за сіллю й цукром

Через війну в Україні низка підприємств зупинилися. Частина з них зруйнована, а частина розташована неподалік зони активних бойових дій, тож вести роботу нормально не можуть. Також причиною зупинки деяких заводів є закриті порти, тож всі імпортні товари доводиться завозити через кордони з ЄС, це довше і дорожче.

Найбільший завод «Артем-сіль» розташований на Донеччині і зазнав ушкоджень. Тож виробництво солі зупинене. Наразі сіль закуповуємо в Німеччині, Туреччині, Польщі та Румунії.

Тепер в Україні не вистачає соди та оцту.
Торгові мережі кажуть, що попит на ці товари за останні два тижні зріс у 5 разів. Ймовірно люди вирішили перестрахуватися, але тим самим ще більше ускладнили ситуацію – дефіцит штучний і створений самими людьми.

Оцет виробляється в Україні на двох підприємствах і вони наразі працюють у звичайному форматі. Тобто передумов для дефіциту оцту немає жодних.

Щодо соди, то її, як і раніше постачають з Туреччини. Найближчим часом має надійти чергова запланована партія продукту.

Найбільші торгові мережі кажуть, що через один-два тижні ситуація з товарами стабілізується. Люди побачать, що всього вистачає й перестануть закуповувати більше потрібного.