За 2021 рік в Україні на ботулізм захворіло близько сотні чоловік, на Дніпропетровщині – четверо людей


Про це повідомила лікар із загальної гігієни центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Анна Пірська.

«Впродовж 2021 року в Україні було зареєстровано 88 осередків захворювання на ботулізм, унаслідок яких захворіли 98 людей, з них три дитини. Десять випадків стали летальними. У Дніпропетровській області впродовж 2021 року зареєстровано 4 осередки ботулізму, внаслідок яких постраждало 4 дорослих. За 5 місяців 2022 року в області зареєстровано 2 осередки ботулізму, внаслідок яких постраждало 2 дорослих» – повідомила Анна Пірська.

Причиною отруєнь стало вживання риби в’яленої (карась непатраний) домашнього приготування (1 випадок у м. Кам’янське) та м’ясна консерва домашнього приготування (1 випадок у м. Дніпро). Обом хворим бюуло введено протиботулінічну сироватку.

Ця тема завжди є актуальною, особливо у літній період, коли населення активно займається консервацією продуктів.
Навіть консерви, у яких усе гаразд із терміном придатності, зовнішнім виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або запахом, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти. Виняток становлять бомбажні консерви – такі консерви треба негайно викинути.


Довідково

Ботулізм — це харчова інтоксикація, зумовлена споживанням продуктів, які містять ботулотоксини. Збудник захворювання - Clostridium botulinum, який міститься в грунті, мулі, у вмісті кишківника тварин та риб.