Але при цьому дати можливість мерам робити прямі закупівлі для армії без Prozorro 

Якщо влада не довіряє місцевому самоуправлінню в питаннях використання бюджетних коштів, особливо щодо закупівель для армії, вони можуть ввести більш серйозні покарання за нецільове використання грошей аж до смертної кари, вважає мер Дніпра Борис Філатов.

«А ви знаєте, яка зараз найбільша потреба в областях? Лопати. Ось у мене лежить заявка на 10 тисяч лопат. Іх немає ні в «Епіцентрі», ніде. Я збирався давати замовлення підприємцям, щоб вони почали робити ці лопати. А зараз мені потрібно оголосити тендер в Prozorro, повинен знайти виробника – один, п’ятий, десятий… Це буде жахіття. А так я просто заплачу людям гроші, а вони зроблять лопати. І все», – сказав мер Дніпра.

На його думку, повернення всіх закупівель в систему Prozorro неефективно.

«Перш за все, це затягування термінів, плюс потрібно зібрати масу папірців. І найголовніше, наприклад, ми будуємо РОП (ротний опорний пункт), і за вимогами Prozorro повинні назвати підрядника, суму і місце розташування. В Інтернеті, щоб росіяни прочитали? Тобто прирівняли будівництво військового об'єкта до будівництва дитячого майданчика», – розповів Борис Філатов.

Він заявив, що містам біля лінії бойових дій зараз ніколи розбиратися зі скаргами в Антимонопольний комітет та позовами в суд невдолволених учасників тендеру.

«У нас війна в країні. Після перемоги нехай приходять КРУ, НАБУ, ДБР. А зараз у нас область і місто обстрілюють ракетами, і нам потрібно банально вижити і допомогти армії настільки, наскільки це в наших силах. Якщо ви настільки не довіряєте місцевим властям, введіть смертну кару за розкрадання коштів. Але при цьому дайте нам можливість тратити на армію гроші, які лежать у нас на рахунках», – резюмував він.