Лише п’ята частина школярів, які переїхали до Дніпропетровщини з «гарячих точок», записалися до шкіл

 Батьків та опікунів закликають не зволікати та подати заяву до найближчого навчального закладу. Нині саме формують класи. А система зарахування для переселенців – спрощена. Про це йшлося під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.

«Багато батьків-переселенців питають: як діяти, якщо евакуювалися поспіхом і забули документи дитини? На такий випадок ми спростили процедуру зарахування до школи. Бо розуміємо: вкрай важливо, аби 1 вересня всі хлопці та дівчата приступили до навчання», – сказала заступниця голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Ольга Горб.

Вона додала, що переселенцям потрібно звернутися до найближчої школи. З дитиною прийти одному з батьків або опікуну. Достатньо мати довідку про статус внутрішньо переміщеної особи. Для дитини проведуть співбесіду, аби визначити рівень її знань.

«Якщо свідоцтво про народження та відомості з попереднього навчального закладу втрачені, директор нової школи звернеться до органів опіки і піклування. Там допоможуть відновити документи на дитину», – сказала Ольга Горб.

З наступного тижня управління соцзахисту та ЦНАП області підсилять працівниками шкіл. Вони консультуватимуть переселенців: допоможуть підібрати навчальний заклад та розкажуть про систему зарахування.

«Хочу звернутися до батьків: не зволікайте із поданням документів до шкіл. Нині саме плануємо навчальний рік. Формуємо класи та розклад», – наголосила Ольга Горб.

За її словами, в регіоні – 834 школи. З 1 вересня вони розпочнуть навчальний процес у різних формах – очній, дистанційній або змішаній.

«Основний пріоритет – безпека дітей. Плануємо очне навчання у школах, де будуть дотримані всі критерії безпеки. Проте якщо більшість батьків оберуть дистанційну форму освіти, у закладі викладатимуть онлайн. Нині проводимо такі опитування» – зазначила заступниця голови ОВА.

На Дніпропетровщині – 50 тис переселенців шкільного віку. З них 9 тис – записалися до шкіл області.