Комісія розглядає питання використання підвалів суміжних будівель на відстані 500 м від школи


В умовах повномасштабної війни навчальний процес у школах України з 1 вересня розпочнеться в очному режимі, якщо дозволяє безпекова ситуація, а заклад освіти має укриття.

Детальніше про те, як планують дотримуватися умов безпеки під час очного навчання в школах, розповіли освітній омбудсмен Сергій Горбачов та речниця МВС України Альона Матвєєва.

Умови відновлення очного навчання
Як наголосила на брифінгу Альона Матвєєва, ті школи, де не дотримано правил безпеки, не зможуть з 1 вересня поновити навчальний процес офлайн.

Перед відкриттям шкіл органи місцевої влади повинні провести низку заходів безпеки. Про ці ж заходи поінформували й у Міністерстві освіти та науки України.

Так, для відновлення очного навчання в школах потрібно:

  • перевірити їх та прилеглі території на наявність вибухонебезпечних предметів;

• перевірити готовність систем оповіщення, зокрема, доступність інформації для дітей із порушеннями зору та слуху;

• визначити та відповідним чином позначити шляхи евакуації, а також організувати реегулярні навчання з евакуації школярів до бомбосховищ;

• підготувати укриття для всіх учасників навчального процесу;

• створити всі умови для перебування та навчання школярів у бомбосховищах;

• підключити мережу Wi-Fi в укриттях для проведення занять школярів (за можливості);

• створити запаси води та медикаментів;

• організувати проведення уроків безпеки, тренувань щодо дій у разі повітряної тривоги; провести навчальні заняття щодо надання домедичної підготовки, охорони здоров’я;

• забезпечити посилену охорону навчальних закладів;

• за потреби забезпечити підвезення та супровід школярів до школи.

Як відомо, передбачений навчальний процес в очному форматі, дистанційно та змішана форма (поєднує очний і дистанційний режими).

Матвєєва уточнила, рішення про форму навчання (очну, дистанційну, змішану) в різних регіонах ухвалюватимуть окремо. А можливо, рішення окремо ухвалюватимуть навіть на рівні закладів освіти.Якими мають бути укриття в

школах
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов нагадав, що зараз на місцях створені спеціальні комісії для обстеження бомбосховищ у школах. До їх складу обов’язково входить представник ДСНС.

Укриття повинні відповідати мінімальним безпековим вимогам та бути відповідним чином облаштовані, оснащені водовідведенням, вентиляцією тощо. За підсумками перевірки комісії визначать придатність укриттів у тих чи інших школах для школярів та вчителів.Після цього буде зрозуміло, які заклади освіти зможуть відновити очне або змішане навчання, а де слід ще провести роботи з підготовки укриття.

Якщо при школі укриття немає, комісія розглядає питання використання споруд подвійного призначення, зокрема, підвалів суміжних будівель або спорудження фортифікаційних укриттів.

Згідно з нормами, розташування укриття дозволяється на відстані 500 м від школи. Водночас, за словами Горбачова, ДСНС в умовах війни рекомендує, щоб укриття було розташоване на відстані до 100 м від закладу освіти.