На Дніпропетровщині майже два тижні шукали 6-річного хлопчика, який загубився

У пошуках взяли участь поліція, рятувальники, кінологи, активісти, місцеві жителі. Проте тіло дитини виявили випадково у полі, коли косили ріпак. Малюк був без одягу, футболка, в якій він пішов з дому, лежала неподалік.

Батьки пили та билися

Ще 7 липня у селі Проточі Могилевської ОТГ зник 6-річний Василь Підкуйко. Батьки не помітили, як дитина вийшла з дому, кинулися шукати її лише надвечір.

У селі кажуть, що родина, в якій ріс Вася, неблагополучна – батько та мати зловживають алкоголем.

«Наскільки я знаю, того дня батьки пиячили, потім билися, батько бив матір. Викликали поліцію. Коли правоохоронці приїхали, дитина була вдома. Одна з бодікамер поліцейського зафіксувала хлопчика. Він був у довгій сірій футболці. Потім він зник», – розповідає. керівник ГО «ПО Ангел» Микола Полянський.

Дитина мала проблеми в розвитку, вона була аутистом, погано розмовляла.

«Він складний хлопчик, кажуть, що він не любив одягатися, часто знімав одяг і ходив у таких довгих футболках», – додає Микола Полянський.

Батько зізнавався у вбивстві?

Хлопчика шукали довгий час. До пошуків залучили поліцейських із собаками, ТрО, кінологів із загону «Антарес», також у пошуках брав участь «ПО Ангел» з Харкова та «Пошук зниклих дітей» із Дніпра. Люди прочісували поля, покинуті будівлі. Рятувальники з ДСНС оглядали колодязі, місцеві водоймища. Але все безрезультатно.

Під час пошуків з'являлися різні версії. Хтось заявив, що бачив хлопчика десь на дорозі. Людину навіть перевірили на поліграфі, але інформація не підтвердилась.

«Кажуть, що в перші дні батько дитини казав, що це вони її вбили. Чи це так, не знаю, йде слідство», – каже Микола Полянський.

На тіло дитини натрапили випадково, коли комбайн косив ріпак. Вася, повністю роздягнений, лежав на полі серед високих рослин. Сіра футболка валялася неподалік нього.

Чекають на результати експертизи

«Від чого він помер, поки невідомо. Але ріпак – це високі колючі рослини, висота стебел досягає 80 см, а то й метр. Фактично це зарості. Покликати на допомогу хлопчик не міг, він практично не розмовляв», – каже Микола.

У поліції кажуть, що поки що йде слідство і висновки робити зарано.

«Розтин провели, але жодних висновків нам поки не дали. Ще буде проходити експертиза, тільки пізніше стануть відомі причини смерті. Зовні ознак насильницької смерті немає, але висновки все одно мають зробити експерти», – сказала спікер поліції Дніпропетровської області Ганна Старчевська.