Нові ставки діятимуть з 1 січня 2023 року протягом воєнного стану та ще 12 місяців після його завершення

 Про це повідомили на брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Для юридичних та фізичних осіб зменшили розмір плати за землю – земельний податок та орендну плату. Насамперед – для промислових підприємств, сфери будівництва й транспорту. Це важливо для виробництв, мікро-, малого та середнього бізнесу», – сказала начальниця управління департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Ірина Журавльова.

Зокрема для житлового та нежитлового будівництва земельну плату зменшили з 2,3% до 0,5%. Для промисловості, зв’язку та окремих видів земель транспорту та енергетики – з 2,3% до 1,3%.

Знижуючий коефіцієнт до плати за землю будуть застосовувати і якщо підприємцям потрібно провести невідкладні роботи через збройну агресію Росії. Наприклад – реконструкцію, капремонт чи реставрацію.

«Якщо зараз промислове підприємство сплачує за оренду земельної ділянки площею 1,5 га понад 72 тис грн щомісяця – з 1 січня це буде 49 тис грн. Тобто на 32% менше», – додала вона.

Зменшили у Дніпрі й податок на нежитлову нерухомість. Та, що нині оподатковується за ставкою 1% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв м – з 1-го січня рахуватиметься за ставкою 0,75%. Нежитлова нерухомість, яка цьогоріч оподатковується за ставкою 0,5%, з 2023-го буде 0,37%.