Техніку передали благодійники

 Серед іншого – пожежну автоцистерну, пікапи для піротехніків, вантажівки з обладнанням для роботи у задимлених приміщеннях.

У піротехніків – нові пікапи. Вони доставлятимуть на місця «прильотів» фахівців та техніку.

«Старі автівки постійно ламалися, а ці – надійніші та сучасніші. І багажник більш місткий, і діставатися місця події будемо швидше. А палива витрачатимемо менше. Замість 16 л на 100 км – 13 л», – розповів керівник піротехнічного підрозділу Сергій Петух.

Вперше автопарк рятувальників поповнився потужною вантажівкою, що дозволяє гасити пожежі просто у русі. Вона перевозить понад 10 тонн води та 1 тонну піноутворювача. Така машина якраз стане у нагоді при ліквідації загорянь після «прильотів» крилатих ракет, підкреслив начальник ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області Андрій Кульбач.

Поповнили і автопарк газодимозахисної служби. Машини повноприводні. Легко долатимуть відстань і асфальтованими шляхами, і бездоріжжям. Вони оснащені помпами для обрізки металевих конструкцій Всередині – захисний одяг. А ще – генератор, засоби для видалення диму та газу, дихальні апаратами та станції заправки до них. Тепер такі вантажівки є у кожному районі області.

«У важкі для нашої країни часи допомагаємо ЗСУ та службі ДСНС із технікою. Загалом передали захисникам та рятувальникам по всій Україні понад 200 авто. Закуповуємо їх у Європі. Враховуємо потреби бійців», – сказав співробітник благодійного фонду Валерій Юрченко.

Із початку повномасштабної війни працівники ДСНС області здійснили понад 15 тис. виїздів, із них майже 400 – на ліквідацію подій після ворожих «прильотів», знешкодили понад 4 тис. вибухонебезпечних предметів.