Рішення ухвалюються за участю батьків учнів

Навчальний рік 2022/2023 розпочнеться 1 вересня та зможе тривати більше або менш як 175 днів, оскільки внесені зміни до законодавства.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, передає пресслужба МОН.

«Відповідно до постанови КМУ “Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні”, освітній процес у 2022/2023 навчальному році розпочнеться 1 вересня у День знань і триватиме до 30 червня 2023 року», – сказав Шкарлет.

Також педагогічна рада кожного закладу освіти визначатиме тривалість та структуру навчального року, тобто тривалість:

  • навчального тижня (п’ять чи шість днів);
  • дня;
  • занять;
  • відпочинку.

Окрім того, форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального року залежно від безпекової ситуації у населеному пункті.

«Форма організації освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті та визначається рішенням військово-цивільних адміністрацій. Рішення ухвалюються за участю батьків учнів. Якщо батьки не погоджуються з очною формою навчання, вони можуть обрати дистанційну форму або індивідуальний графік, або перевести дитину на екстернатну чи сімейну форму навчання.
Для учнів, батьки яких оберуть онлайн-навчання, у закладі освіти можуть організовуватись окремі класи з дистанційною формою організації освітнього процесу. Жодна дитина не буде поза освітнім процесом», – запевнив очільник МОН.

Нагадаємо, орієнтовно 40% закладів освіти готові до навчального року.