Газу на місто виділять на 10% менше норми

Це означає, що доведеться  «прикручувати» теплопостачання або ж змінювати терміни старту та фінішу опалювального сезону.


Технічно місто готове до опалювального сезону на майже 100%. Проте, чи будемо з теплом залежить не лише від Теплоенерго та міської влади. Вважає міський голова Анатолій Вершина. Про це він розповів під час пресконференції.

«Весь обсяг робіт з підготовки до опалювального сезону виконаний на понад 90%. Це те, що стосується компетенції Теплоенерго та міської ради. Все залежить від двох факторів: наявність газу в Україні та виникнення надзвичайних ситуацій. Якщо газ буде постачатись в Теплоенерго, значить опалювальний сезон буде проходити стабільно», – сказав міський голова.

Він також додав, що якість опалювального сезону також залежить від сплати населення за спожите тепло.
Лише за минулий опалювальний сезон мешканці міста заборгували майже 80 млн грн.
В цілому, враховуючи старі борги, штрафи, пені – 370 млн грн. На сьогодні «Павлоградтеплоенерго» уклало з НАК «Нафтогаз» договір реструктуризації боргів на 297 млн грн.

«На сьогодні у нас ціна газу для населення і для підприємств Теплоенерго – 7 тис. 420 грн за тисячу кубів газу. В Європі – 3 тис. 500 євро за тисячу кубів. І ми дозволяємо собі не сплачувати за опалення при такій ціні», – відзначив міський голова.

За його словами перевести місто на електроопалення неможливо, бо це вимагає додаткових потужностей електроенергії, будівництво нових підстанцій. А це процес тривалий.

«Аби перевести місто на електроопалення потрібно додатково ще 150 МВт електроенергії, потрібно збудувати дві підстанції. Треба розробити, замовити.... Якщо сьогодні стартувати, то це не менше як через 5-6 років будуть збудовані ці підстанції», – сказав Анатолій Вершина.