Збільшується розмір компенсації за житло, яке надають переселенцям


На сьогодні, згідно з соціальною програмою «Прихисток» розмір компенсації становить 450 грн, з 1 жовтня – удвічі більше.

У Павлограді цією програмою скористались близько тисячі осіб. Проте, винайняти житло в місті дуже проблематично. Всі соціальні прихистки (гуртожитки, терцентр, модульне містечко) уже повністю заселені.
А переселенці в місто продовжують прибувати – 60-70 осіб на добу.
Є сподівання, що з 1 жовтня кількість охочих здати своє житло переселенцям збільшиться.

«В Павлограді 1 тисяча власників житла скористались допомогою «Прихисток» – компенсація за житло, яке надають переселенцям. Ця допомога зараз складає 450 грн, з 1 жовтня – 900 грн. Прогнозується, що у зв'язку з цим охочих надати житло переселенцям збільшиться», – розповіла заступниця міського голови Аліса Рябова.

Окрім того, передбачена також компенсація роботодавцям, котрі працевлаштували на своєму підприємстві переселенців – 6,5 тис. на заробітну плату. У Павлограді у зв'язку з цим чимало торговельних мереж взяли на роботу людей з числа внутрішньо переміщених осіб.

Довідково

В Павлограді офіційно проживає 14 485 внутрішньо переміщених осіб. З них 10559 це прибули у 2022 році. Це офіційна статистика. Неофіційно – близько 20 тис. осіб. Переважно з Луганської та Донецької областей, Харкова, Запоріжжя. Останнім часом приїздять з Нікополя та Марганця. Хоча Павлоград – це не саме безпечне місце для проживання.