З часу введення воєнного стану було затримано близько 23 тис. порушників комендантської години та інших обмежень

 Однак чинним законодавством не передбачена відповідальність за такі правопорушення.


Аби заповнити цю прогалину, народний депутат Сергій Кузьміних запропонував проєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порушення окремих вимог або невиконання заходів правового режиму воєнного стану» (№8096), повідомляє «Закон і Бізнес».

Він передбачає доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення новою статтею 2102 «Порушення вимог або невиконання заходів правового режиму воєнного стану». Так, за порушення комендатської години штрафуватимуть на суму від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 грн.) або навіть відправлять на громадські роботи — від 20 до 40 годин. А повторне затримання протягом року збільшить штраф до 100 н.м.д.г. (1700 грн.).

Водночас за порушення режиму світломаскування передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Остання наставатиме у випадку, якщо мало місце умисне порушення такого спеціального режиму й це призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків. Тоді суд має призначити покарання від 10 до 15 років тюрми з конфіскацією майна або без. Якщо ж ці дії вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, то й пожиттєво.

Хоча у проекті не уточнюється, але, напевне, йдеться виключно про загибель людей на об’єкті, на якому не було дотримано режиму світломаскування.