Куди крутити стрілки

Україна готується до переходу на зимовий час, який традиційно відбувається в останню неділю жовтня.

Перевести стрілки годинників слід на одну годину назад в ніч з 29 на 30 жовтня. Це слід зробити о 4-й ранку. Втім, можна й перед сном перевести годинники, щоб зранку спросоння не було «сюрпризів».

Сучасні гаджети переводять годинники автоматично, але стрілкові годинники треба буде покрутити, щоб не прийти на роботу (зустріч,прогулянку) раніше на годину.

І гарна новина для тих, хто любить поспати: в останню неділю жовтня це можна робити на годину довше. Якщо ж ваш біологічний годинник розбудить вас як зазвичай, витратьте цей час на користь і почніть вже нарешті бігати зранку!

Хоча поспати нам вдасться довше, але темніти тепер буде раніше. Тож, скоро настане той час, коли «на роботу по темному і додому по темному».


Зазначимо, що вже кілька разів переведення годинників в Україні намагалися скасувати. Зокрема навесні 2021-го року Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроект про скасування переведення часу. Але в другому читанні закон відправили на доопрацювання, його так і не було схвалено.