Такий наказ видали в Міненерго

Міністерство енергетики доручило Держенергонагляду здійснювати позапланові перевірки коректності застосування графіків відключень на об’єктах енергетики під час дії воєнного стану.

Про це повідомляє пресслужба Міненерго.

Позапланові перевірки протягом воєнного стану на об’єктах здійснюватиме Держенергонагляд. До них також залучатимуть представників НКРЕКП, СБУ, а також НЕК «Укренерго».

Окрім графіків відключення, перевірятимуть технічний стан елементів обладнання системної протиаварійної автоматики.

«Графіки відключення електроенергії мають бути складені та застосовуватись відповідно до вимог чинного законодавства та максимально, наскільки це зараз можливо, враховувати потреби споживачів. Оператори систем розподілу мають чітко дотримуватися цих графіків за відсутності аварійних та екстрених ситуацій», — наголосив міністр енергетики Герман Галущенко.

Також уповноважені представники Держенергонагляду чергуватимуть на диспетчерських пунктах в ранкові та вечірні пікові години з метою контролю за дотриманням графіків відключення електроенергії.

Житлові будинки, що знаходяться на одній лінії з об’єктами критичної інфраструктури, також очікує знеструмлення. Для цього застосовуватимуть так звані ручні відключення.