Транспортні міліціонери радять мандрівникам бути пильними та обережними.
Об’єктами крадіжок найчастіше стають мобільні телефони, гроші, документи, кредитні картки, валізи, залишені без нагляду.

 Розкриття таких злочинів – справа складна. Адже пасажири виявляють крадіжки через декотрий час та відстані від місця події.

 Аби на вокзалі чи в потязі не позбутись власних речей, правоохоронці радять:

 - Документи, гроші, коштовності і мобілки зберігати при собі. Беріть їх з собою, виходячи з купе, і не залишайте на ніч на столиках. Намагайтеся не тримати всі свої гроші в одному місці.

 - Не довіряйте незнайомим людям. Шахраї часто маскуються під милих та уважних попутників, готових допомогти, пригостити і т.д.

 - Не залишайте свої речі стороннім людям, навіть якщо до цього ви доглядали за їх речами. Якщо вам доведеться провести деякий час на вокзалі, краще здати речі в камеру схову.

 - Не пийте спиртного з випадковими попутниками, особливо, якщо пляшка відкрита не при вас.

 - Не піддавайтеся на провокацію, коли вас звинувачують в крадіжці грошей, яких ви не брали. Вимагайте від того хто звинувачує вас, вирішувати проблему в присутності правоохоронців.

 - Не погоджуйтеся грати в азартні ігри з сторонніми. Якщо ж все-таки зважились, то припиняйте гру, як тільки відчуєте, що вам не «йде карта». Ніколи не намагайтеся відігратися.

 Занадто вигідні умови (наприклад, при обміні грошей) — скоріш за все, шахрайство.