27 лютого на Дніпровщині зафіксовано випадок захворювання на африканську чуму свиней

 Сталося це в селищі Орлівщина. У населеному пункті запровадили карантинні обмеження. Встановили зони захисту та спостереження.Зараз відповідні служби проводять повний комплекс ліквідаційно-локалізаційних заходів.

З господарств вилучили та умертвили свиней. Також ліквідували трупи в лісі. Саме в ліс господарі самостійно вивозили і ховали трупи тварин. Інформацію повідомила пресслужба Піщанської сільської об’єднаної територіальної громади.

У селі працюють групи обліку свиней. У пресслужбі наголосили, що власники свиней зобов’язані надавати інформацію про випадки захворювання на африканську чуму до державної лікарні ветеринарної медицини у Новомосковську за телефоном; (05693) 80146 або (05693) 80148.

 

Довідково

 Африканська чума свиней (АЧС) – це висококонтагіозне вірусне захворювання свиней, яке проявляється лихоманкою, синюшністю (ціанозом) шкіри і поширеними крововиливами (геморагіями) внутрішніх органів. Для людини африканська чума свиней безпечна, проте це захворювання призводить до суттєвих економічних втрат галузі тваринництва.