День міста тепер відзначатимуть у другу суботу липня на честь апостолів Петра і Павла


Таке рішення прийняли сьогодні депутати міської ради під час пленарного засідання.
«За» проголосувала переважна більшість депутатів. Проти висловився лише депутат Сергій Рублевський.

«Ми живемо в такі часи історичні, коли Україна є державою світською, Павлоград є місто світське. І прив'язувати день міста до релігійних свять – то є не сучасно, то є помилкова стратегія. І тому я її не підтримую. Слід пам'ятати, що Павлоград велике місто, яке складається з багатьох різних людей. У кожного своя віра. Хтось атеїст. І надавати перевагу одній із груп, якщо навіть вона найбільша, то неправильно», – сказав Сергій Рублевський.

За словами міського голови Анатолія Вершини точна дата заснування міста невідома. Дата 18 вересня, коли відзначалось День міста, визначена на честь звільнення міста від німецьких загарбників.

«Ніхто точно не знає, коли було засноване місто. Ну от я збудував свій будинок, я знаю, що входини були 24 грудня 1999 року. А хто може сказати коли День міста Павлограда? Ніхто не скаже. Тому ми якоюсь мірою залишаємо те свято звільнення Павлограда від німецько-фашистських загарбників і друге з чимось пов'язуємо. Релігія? Я не за релігію. Я за віру в Бога. І в другу суботу липня зручніше бути проводити день міста, бо у вересні то дощі, то ще щось... Є природний фактор такий», – сказав міський голова.

Він також додав. що День звільнення міста, 18 вересня, залишиться загальноміським святом.