Тепер сюди можуть приходити всі, хто потребує допомоги 

З якою метою збудував будиночок та хто і для чого може прийти туди розповів tv-news.dp.ua голова ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО Західного Донбасу, лікар-психотерапевт Михайло Михайлов.

- Як з’явилось бажання збудувати ще один будиночок на власному подвір'ї, яким було його призначення?

- Почалось все ще влітку 20-го року, коли був локдаун, було багато часу для пошуку нових проєктів. Тоді в мене виникла ідея зробити таку музичну студію в Павлограді. Спочатку це була ідея виключно для себе, для свого колективу. Потім ми поспілкувались з музичною спільнотою і я зрозумів, що ця студія може бути в нагоді для молодих та не зовсім молодих музикантів.

- Будиночок ви збудували самі?

- Так, на своєму подвір’ї розгріб сміття і збудував будиночок. І вже в ході будівництва приходили все нові ідеї. Виникла думка, що це може бути не лише музичний проєкт, а такий собі артмайданчик, котрий можна буде використовувати для навчання, реабілітації, для кращої адаптації ветеранів російсько-української війни, членів їхніх родин. Ця ідея мені сподобалась. В якийсь момент мене звели з дуже гарними людьми, які представляють європейську програму з підтримки подібних ініціатив і вони допомогли придбати устаткування. В мене були інструменти, студія, будівля, апаратура. А придбав ще мікрофон, комп’ютер для обробки звуку, звукову карту і т. д. З того часу – це грудень-початок січня – на цій базі вже відбуваються репетиції, колективні та індивідуальні. Приходять бійці. Я зателефонував знайомим, головам інших Громадських організацій і потихеньку люди почали приходити, не завжди систематично, але під настрій. Я вважаю, що цей напрямок потрібно розвивати.

- Приходять лише творчі люди чи ті, хто хоче просто послухати музику, поспілкуватись?

- В гостях були й ті, хто хоче просто розслабитись, їм дуже подобається атмосфера. Сам собі господар. Ніяких вахтерів, злісних сусідів, бо все це звукоізольовано, окрема будівля. Приходять люди різного віку, починаючи з 12 років і до 50.

- Чим можна зайнятись у творчій студії?

- Її можна використовувати для творчої реалізації, яка допомагає в реабілітації, адаптації соціальній, побутовій, повернутись до мирного життя, допомагає емоційно розрядитись. Тобто, це якісь репетиції, гра на музичних інструментах. У нас є гітара, гітара-бас, електрогітара, барабани. Найближчим часом придбаю клавішні. Гітара – найпопулярніший інструмент, це живий інструмент.
Перший напрямок – це творча реалізація, другий – навчання базовим навичкам гри на гітарі, тримання ритму, барабани й т. п. Все це можливо і все це потихеньку запускається.

- Чи не думали над іншими творчими напрямками, окрім музики, для самореалізації, адаптації?

- Приміщення є, воно не надто велике, але воно затишне, відокремлене. Ним можна користуватись у зручний для себе час. Якщо по годинах розписати, то можна користуватись приміщенням для іншої реалізації, наприклад образотворчій і т. п.

- Що може арттерапія, в чому допомогти, що вилікувати?

- Дуже не заслужено мало уваги приділяється цьому напрямку. У великих містах є окремі артцентри, де збираються люди. Хтось грає на органі, хтось малює. Це дуже потужний інструмент для емоційного розвантаження, для пошуку себе, для самовираження. Я не кажу, що це панацея від усього, але це один з інструментів для реабілітації та адаптації емоційної, поведінкової.

- Чи можуть у творчу студію прийти люди до вас як до психотерапевта?

- Можуть. Так, це артмайданчик, але ж я ще психолог та психотерапевт і тому, якщо є така потреба, то можна прийти проконсультуватись. До мене приходять інколи бійці, котрим зручніше у мене в цій студії спілкуватись. Ми використовували арттерапію для налагодження контакту, а потім уже спілкувались без музики. В терапевтичному сенсі це дуже важливий інструмент для досягнення цілей. Тобто, я можу приймати й там. Але в принципі, якщо хтось не знав, то я веду прийом в нашій Громадській організації, як спеціаліст цієї організації з психології та психотерапії з питань ПТРС. Офіс знаходиться в центрі міста в будівлі пологового будинку. Тобто, є така можливість вести прийом і там, і там.

- Вам, як ветерану АТО, напевне, легше зрозуміти стан бійця і надати допомогу?

- Так. У мене є таке припущення, що я розумію бійців і в них є таке припущення, що я їх розумію. Є різні етапи умовного повернення з війни. Перші півтора-два роки – одні із самих важких та важливих.

- Заняття у творчій студії безоплатні?

- Так, для волонтерів, ветеранів АТО та членів їх родин безоплатні.

- Що у найближчих планах?

- Є ідея, попереднє обговорення, є політичні сили, які готові це підтримати. Є ідея провести влітку чи восени регіональний міні- фестиваль. Хочеться, щоб люди, які займались на цьому артпросторі показали свій талант.

- Куди звертатись охочим відвідати артстудію?

- Краще попередньо домовлятись про зустріч за тел. 066 821 77 66
Знайти мене можна у Facebook – Михайло Михайлов. Пишіть в соцмережі. Я завжди радий вітати всіх на цьому артмайданчику.
Сторінки в соцмережах творчої майстерні ще немає, але найближчим часом зроблю. Вона буде називатись «Артпростір «Поклик». Я завжди готовий допомагати. 

                                Бесідувала Тетяна Верба