Павлоград уже сьогодні може видобувати до  3 тис. кубів   води з власного водозабору

 Це 40% від добового споживання води містом.

Тобто, за відсутності централізованого водопостачання, можна частково забезпечувати місто якісною питною водою.

Про це повідомив міський голова Анатолій Вершина під час пресконференції.

«За цей рік ми зробили дуже багато.  Найближчими днями мають прийти помпи італійські і плануємо  запустити 6 свердловин. На сьогодні вода не добувається.  Качаємо з однієї, двох свердловин для потреб військовослужбовців.  На водозаборі 4 резервуари по 2 тис. кубів кожен. Ми їх повністю вичистили, продезінфікували. Від цих свердловин уже нові мережі, нові помпи. Це нам дасть можливість десь до 3-х тис. кубів на сьогодні добувати  при необхідності. В зимовий період Павлоград споживає десь 8 тис. кубів води на добу. Тобто уже десь 40% від необхідного  можемо постачати. Ми врізались в систему водопостачання міську, поставили автоматичні  засувки.  І тому, як виникне така необхідність, то ми можемо постачати воду. Принаймні погодинно  її можна буде подавати», - сказав Анатолій Вершина.

Він також додав, що планується також прийняти до комунальної власності Гніздківський водозабір.

 

«До нас звернувся Павлоградхіммаш, дали згоду на прийняття до комунальної власності Гніздківського  водозабору. Там 4 свердловини. Десь 2 тис. кубів на добу можна добувати», – додав міський голова.

Він також озвучив плани щодо створення  в місті бюветної системи питної води та запуск на території водозабору цеху з розливу  води.  

«На території водозабору ми уже змонтували невеличкий цех по розливу бутельованої  води. І після нового року ми його запустимо. Для дитсадків, шкіл і домовимось  з Павлоградвугіллям, щоб вони закуповували  воду, щоб підприємство працювало не в збиток», – поінформував міський голова.